Яким ми бачимо майбутнє світу?

Home Форуми Форум СФ Яким ми бачимо майбутнє світу?

Ця тема містить 4 відповіді, має 2 voices і була востаннє оновлена Bozhevilna Bozhevilna .

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Автор
    Повідомлення
    Bozhevilna
    Bozhevilna
    Keymaster

Перенесення теми з іншого місця 🙂

Bozhevilna
    Bozhevilna
    Keymaster

Власне, початок теми.

Olga Tverdokhlib Інна Ковалишена Ноосфера та цивілізація в кінцевому рахунку повинні призвести до нової точки рівноваги – щоб і людям, і іншим живим істотам (яким тоді вже, скоріш за все, не дозволять розмножуватись безконтрольно, як от з було з міськими котами та собаками) було однаково безпечно існувати в тому світі. Але це явно не скоро буде можливим.
    Подобається · Відповісти · Вчора о 14:30
    Olga Tverdokhlib
    Olga Tverdokhlib І, до речі, це має стосунок до прагнення людей полетіти у Всесвіт та колонізувати інші небесні тіла, крім Землі – як правильно підібрати біоценоз, щоб він був життєздатним в інших умовах (опромінювання, гравітації, іншого набору мінеральних речовин тощо) 😉
    Подобається · Відповісти · Вчора о 14:32
    Інна Ковалишена
    Інна Ковалишена Olga Tverdokhlib я себе так само заспокоюю) А ще тим, що люди колись досягнуть того рівня розвитку, за якого зможуть не шкодити екосистемі і дати тваринам більше простору.
    Подобається · Відповісти · 1 · Вчора о 14:51
    Olga Tverdokhlib
    Olga Tverdokhlib Інна Ковалишена Я б сказала – не більше, а стільки, скільки потрібно для їхнього виживання 😉 От наприклад, ідея національних парків в Африці (де місцеві тварини утримуються в природних умовах, а люди можуть там хіба поїздити в спеціально обладнаному транспорті визначеними шляхами) мені подобається 😉
    Подобається · Відповісти · 1 · Вчора о 14:53
    Інна Ковалишена
    Інна Ковалишена Olga Tverdokhlib це і є “більше місця”)) В одному обговоренні далекого майбутнього ми з френдесами дійшли висновку, що колонізація інших планет розквітне тоді, коли на землі настане тиша, гладь, гармонія з природою та між людьми, висока забезпеченість всіх і, як наслідок нудьгааааааа))\
    Подобається · Відповісти · 1 · Вчора о 14:58 · Відредаговано
    Olga Tverdokhlib
    Olga Tverdokhlib Інна Ковалишена Або перенаселення. Але для колонізації потрібні і відповідні технології, які б забезпечили можливість не просто виживання, а й процвітання людства (разом зі спорідненими біологічними істотами).

Інна Ковалишена Ну століття туди-сюди, для історії небагато, тож скоро технології будуть. А з перенаселенням, перший час, гадаю, боротимуться колоніями на Марсі і, скажімо, законодавчим обмеженням кількості дітей, як на Беті.
    Подобається · Відповісти · 1 · Вчора о 15:03
    Olga Tverdokhlib
    Olga Tverdokhlib У високорозвинених країнах обмеження кількості дітей виникає само собою (тому що в жінок є більше цікавих занять, ніж просто розмножуватись, і є можливість не залежати від чоловіків, найбільший відсоток приросту населення дають якраз малорозвинені країни, в яких навряд чи будуть обмежувати народжуваність). Хіба що досвід Китаю показує результати законодавчої заборони на народження дітей 😉 Ну і щодо інших планет – навіть на Землі, де є звичні умови гравітації та інсоляції, а також складу повітря, є зони, які не дуже придатні для життя (як Північний та Південний полюси, високогір’я та пустелі). Так що до освоєння інших планет ще треба дожити 😉 І перші поселення там, скоріш за все, створять вчені-дослідники.
    Подобається · Відповісти · 2 · Вчора о 15:13
    Інна Ковалишена
    Інна Ковалишена Я думаю все буде так.
    Країни з першим типом приросту населення виборсаються зі своїх постколоніальних і колоніальних проблем (попутно провівши купу війн, ібо якщо ділити народи прямими лініями на карті або так, як зручно метрополії, або щоб підгадити колонії, котра здобула все ж незалежність, потім дивно очікувати, що всі ці поділи триматимуться і сприйматимуться позитивно).
    Вони виростуть економічно і самі перейдуть на другий тип приросту населення. В результаті шалені темпи приросту зникнуть і з цим питанням можна буде нарешті працювати.
    Світ наздожене чергова енергетична криза і для її вирішення з’являться якісь космічні станції або їздитимуть на Марс вчені та добровольці-робітники. Навколо їхніх баз виникатимуть поселення, а що будуть перебої з поставками контрацептивів із Землі – з’являться дитячі садочки, поселення поступово почнуть потроху забезпечувати себе деякими необхідними речами і ставатимуть все автономнішими. Діти, народжені в цих поселеннях або їхатимуть на Землю з кінцями, або з часом повертатимуться щоб розвивати Марс.
    Коли поселення стануть хоч віддалено схожими на села і містечка – туди рвонуть натовпи переселенців та авнтюристів – розвивати марсіанські колонії)))\

Olga Tverdokhlib Особисто мені подобається ідея спочатку колонізувати Місяць – він і ближче, і сонячного опромінення отримує стільки ж, як і Земля. Проблеми з відсутністю атмосфери вирішуватимуться приблизно так само, як і для Марсу – бо там хоч і є атмосфера, але вкрай розріджена і для людей та земних живих істот зовсім не підходяща 😉 Та ще й від Сонця далі, тобто сонячної енергії отриміє набагато менше.
    Подобається · Відповісти · Вчора о 15:36 · Відредаговано
    Інна Ковалишена
    Інна Ковалишена На Марсі є вода. І це його плюс)\
    Подобається · Відповісти · Вчора о 15:36
    Olga Tverdokhlib
    Olga Tverdokhlib Думаю, що на Місяці теж можна знайти воду – якщо не в чистому вигляді, то у вигляді якихось хімічних сполук 😉
    Подобається · Відповісти · Вчора о 15:37
    Natalia Nakonechna
    Natalia Nakonechna Інна Ковалишена …і будемо тоді знімати голографічні фільми про освоєння космосу ковбоями-астронавтами 😀 і золота лихоманка сто пудів буде!

Meni_tsikavo
    Participant

Нарешті вдалось зайти 😉

Скористалась входом через ФБ, бо пароль чомусь ніяк не запам’ятовувася, і навіть копіювання оновленого паролю не допомогло.

Meni_tsikavo
    Participant

Щодо майбутніх поселень на Місяці – вони обговорюються в багатьох фантастичних романах. Нещодавно перечитувала один з таких Ніколая Горькавого “Астровитянка”, там про міста на Місяці написано, як про звичайну справу – приблизно через 200 років.

Щодо взагалі переселення в інші світи – на Землі в пустелі Невада декілька років тому проводили експеримент – побудували теплиці з рослинністю і замкненим циклом для води і повітря, і заселили туди, здається, 8 вчених – щоб перевірити, як вони виживуть без обміну речовинами з навколишнім середовищем. Чим це закінчилось – я точно не знаю, але мені дочка розповідала, що бачила статтю, в якій описувалось, що цей експеримент закінчився невдало, їм не вдалось підтримувати свою життєдіяльність протягом року через брак деяких факторів (яких саме – вона точно не пам’ятає, але один з них – брах руху повітря, через що дерева росли не так, як треба).

Bozhevilna
    Bozhevilna
    Keymaster

Так, цей експеримент провалився, я в дитинстві читала, в (дай Боже, пам’яті) книзі “Я пізнаю світ”. Тому Марс видається мені перспективвнішим – там є вода і автономність наросте трошки швидше.
    До того ж, колонізація, звісно, буде повільною і перший час – катастрофічно залежною від Землі.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

Авторизуйтеся, щоб відповісти.