Попелюшка від Amazon: огидно ліберальна

“Попелюшка” від Amazon: огидно “ліберальна”

2021 рік. Amazon Prime вирішує випустити свою версію “Попелюшки” з “сильними” жіночими персонажами, піснями і танцями. “Якщо постане вибір між хлопцем та мрією, — постулює фільм, — героїня обере мрію”. Здавалося б, у цьому посилі немає нічого поганого. Але шоуранери зробили все можливе, щоб максимально відвернути від цієї ідеї і зняти в усіх сенсах погану пропаганду фемінізму, в яку будуть тикати пальцями праворадикальні прихильники, мовляв, дивіться, знову ці ліберасти проштовхують у кіно свою агенду й псують медіаринок. Прикро, але цього разу я повністю з ними солідарна. Як-то кажуть, шо занадто, то не здраво.

Каміла Кабелло у ролі Попелюшки

Місцева Попелюшка Елла — талановита дизайнерка одягу та кравчиня і мріє відкрити власний магазин. Але, на жаль, весь бізнес належить чоловікам, а місце жінки — бути покірною дружиною-лялькою, що не забувають обговорювати ні мачуха, в якої не склалося з музичною кар’єрою, ні королева, на думку якої не зважає її чоловік, ні принцеса, якій відмовляють в політичній кар’єрі.

Фактично, чоловіки, на думку стрічки, — огидні й безкорисні пригноблювачі, які не дають жінкам себе реалізувати й нарешті поставити цей світ на рейки. І ви тільки погляньте на них! Король — справжнісінький деспот, який крім себе нікого не чує, а тим паче жінок зі своєї сім’ї. Принц — вітряний молодик, який не знає, чого він хоче в житті, але точно не бути королем. Колишній чоловік мачухи — несправедлива падлюка, яка не дала можливості їй реалізуватися в престижній школі. Власник крамниці з тканинами — неприємний ґевал, який насміхається з мрії Попелюшки. І цей список можна продовжувати. А єдиний повністю позитивний чоловічий персонаж — не традиційно маскулінний. Це Приголомшлива Хрещена мати, яку зіграв Біллі Портер. До нього претензій нема: з’явився з метелика, приголомшив своїм яскравим виглядом і відправив героїню на бал.

Таллула Ґрейв у ролі принцеси Ґвен, сестри Принца

Гаразд-гаразд. Припустімо, Принц — лише заручник ситуації, якого змушують вдягати на себе роль правильного наступника, брати участь у ритуальних заходах та державних нарадах і одружитися з вигідною для королівства принцесою. Але до зустрічі з Попелюшкою він анічогісінько не робить, щоб це виправити. О, він, звісно, скаржиться на несправедливість своєї ситуації. Але виявити проактивність? Ні-ні. І до кінця фільму він так себе й не знаходить. “Геніальне” рішення, яке пропонують творці фільму, — передати трон компетентній сестрі (очевидно) та відправити хлопця побачити світ. Стереотипи стереотипами, але не можна так просто поставити поруч Попелюшку з конкретною метою в житті і Принца, який жив-розважався і продовжує це робити.

Кадр із балу

І, можливо, я занадто прискіпуюсь, але чому бізнес Попелюшки має бути настільки “фемінним”, коли заявлено курс на відхід від традиційних ролей? Погоджуюсь, що тема суконь красиво лягає на жанр мюзиклу, однак той же “Альберт Ноббс” обігрує тему жіночого підприємництва в історії (якщо героїня — не вдова) набагато цікавіше.

Біллі Портер у ролі Хрещеної мати

Загалом, амазонівська “Попелюшка” виглядає як дуже довгий і невиправдано дорогий музичний кліп. З костюмами, піснями та хореографією проблем немає. Головну героїню зіграла юна зірка Каміла Кабелло, а мачуху — Ідіна Мензел, голос Ельзи з “Крижаного серця”. Яскрава картинка та підтанцьовка віддають трохи естетикою Болівуду, але це тільки грає на візуал. На жаль, крім візуалу і, можливо, кількох пісень від цього фільму більше нічого взяти. Такого безглуздого марнотратства я вже давно не бачила. Краще б просто зняли для Каміли кілька кліпів, а не писали це неподобство, намагаючись притулитися до різних соціальних рухів.

Оксана ПРОНЬКО

Оксана Пронько

Вона ж Росава. Адміністраторка, оглядачка.

2 thoughts on “Попелюшка від Amazon: огидно ліберальна

 • 11.09.2021 р. о 19:20
  Permalink

  а ви напевно не в курсі, що за фемінізм не тільки жінки, а чоловіки теж?

  Відповідь
  • 11.09.2021 р. о 22:28
   Permalink

   В курсі. І що з того, що є чоловіки, які підтримують фемінізм?
   Нова “Попелюшка” настільки недолуга, що попри, я так думаю, зворотне бажання творців фільму, є радше насмішкою з фемінізму, аніж профеміністичним кіно.

   Відповідь

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *