Оголошено номінантів премії ім. Філіпа К. Діка 2019

Премія імені Філіпа К. Діка вручається щорічно за значимі твори у жанрі наукової фантастики, виданої в м’якій обкладинці протягом минулого року в США. Нагорода спонсорується Філадельфійською спільнотою наукової фантастики та Фондом Філіпа К. Діка. Саме вручення відбувається за підтримки Нортвестської спільноти наукової фантастики.

У 2019 році номінантами стали:

“Час був” Єна Макдональда

 Time Was, Ian McDonald

У жорстокі часи Другої світової Том і Бен працювали над таємним проектом, метою якого було сховати британські об’єкти від німецьких радарів. Вони щиро покохали одне одного, та були змушені приховувати свої стосунки. Коли проект пішов не так, як заплановано, Том і Бен розчинилися у небутті й були визнані мертвими. Насправді ж їх поглинула мандрівка крізь час. Шукаючи одне одного крізь декади, лишаючи підказки на сторінках книжок поезії, закохані намагаються знову опинитися в одному часовому проміжку.

“Бібліотека тіла” Джеффа Нуна

The Body Library, Jeff Noon

Друга частина із серії про Джона Найквіста. У місті, що розчиняється у хворому вирі ідей, де слова втілюються в життя, а реальність заражена вигадками, Джон Найквіст прокидається в кімнаті з мертвим тілом… Наполегливий шепіт покійника штовхає його до розслідування вбивства. Зачіпки заводять його глибше в багатошарову історію, яка просочує її учасників, коли реальність розмивається між місцем і жанром. 
Лише одна людина здатна впорядкувати цей хаос так, щоб врятувати життя багатьох… Ця людина — Найквіст — і він розгублений. 

“84К” Клер Норт

84K, Claire North

Що якби ваше життя визначалося числом?
Що якби можна було вільно вчиняти злочин, допоки цей злочин оплачувається відповідною сумою?
Тео працює в Бюро кримінального аудиту. Він оцінює кожен злочин, який потрапляє на його стіл, та робить так, щоб відповідний борг було уповні сплачено суспільству.
Однак це набуває геть інакшого сенсу, коли вбивають колишню дівчину Тео — Дані. Це єдина смерть, якій він не може дозволити стати просто записом у зведенні балансу.
Адже коли багачам пробачаються вбивства, щось таки не складається.

“Любовна катастрофа позаземного вірусу: оповідання” Еббі Мей Отіс

Alien Virus Love Disaster, Abbey Mei Otis

Еббі Мей Отіс показує сучасну літературу з найсильніших її сторін: забирає гадану рівність, якої просто не існує, розглядає людей під прицілом мікроскопу інопланетян, дозволяє владі поневолити народ, переміщає дітей з місяця у маленьке пляжне містечко, а на решту міста націлює мікроскоп, й ми бачимо, як вони чинять так, як ми сподівалися, а потім, звісно, так, як ми сподіваємося, вони не стали б чинити.

“Теорія бастардів” Одрі Шульман

Theory of Bastards, Audrey Schulman

Досліджуючи групу дивовижних тварин, добрих і розумних, — ідеальних створінь, щоб підтвердити її теорію репродукції, Франсін виявляє, що в неї є доступ до найсучасніших технологій, вбудованих імплантатів, які замінили телефони, комп’ютери, телевізори та годинники. Коли ці пристрої виходять із ладу, лишаючи світ будь-якої спроможності до функціонування, Франсін та її коханому чоловіку доводиться вирішувати: змиритися з передчасним кінцем чи, можливо, скористатися шансом почати життя спочатку.

“Машини невизначеності та інші оповідання” Вандани Сінгх

Ambiguity Machines and Other Stories, Vandana Singh

Ми вважаємо, що всі рухаємося крізь час і простір з однаковою швидкістю в однаковому напрямку, та світ набагато химерніший за це. Оповідання в цій збірці досліджують та звеличують наш світ та інших персонажів, які намагаються зрозуміти людей, котрих вони зустрічають, осягнути, що вони бачать, та прийняти виклики, з якими вони стикаються.

Переможця буде оголошено 19 квітня 2019 року, у п’ятницю.
Торішнім переможцем став роман Керрі Вон “Без знамена” (Bannerless).

Фото: Tor.com
Назви творів українською можуть бути відтворені неточно.

1 коментар до “Оголошено номінантів премії ім. Філіпа К. Діка 2019

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *