Анотація:

Збірка буде для читачів віком 14+. Кому це буде цікаво:
– поціновувачам містики і жахів;
– етнографам, культурологам, людям, які цікавляться історією України;
– психологам;
– літературознавцям і студентам філологічних факультетів;
– авторам майбутніх збірок Підвалу;
– читачам, яким цікаво своє, рідне, українське.

Під обкладинкою ви знайдете 24 наймістичніші історії цього року від Підвалу:
ХТОНЬ, ОЛЕКСАНДР КРАВЧЕНКО: дивна історія дитини із дивної сім’ї. Український обласний центр, початок-середина 90-х років минулого століття. І пам’ятайте, це не Дивні дива – це Українська містика від Підвалу.
ХОЛО-ЛОДНО, ВІРА БАЛАЦЬКА: це оповідання, яке викличе у вас сироти – воно реально дуже холодне, на дрижаки пробиває кожен абзац. Київ, наш час.
ПРИРЕЧЕННЯ, ОРО ХАССЕ. Це неймовірна історія. Про кохання, вірність, смерть і життя. Про звитягу і вдячність. Але весілля в фіналі не буде. Час історії – орієнтовно середина 15 століття, місце – нинішня центральна Україна.
ОБМІН, СТЕФАН РАДЗІВОН. Вчіться як треба мінятися, якщо стисло і без спойлерів. Сучасна містика.
НА ХУТОРІ, ЯРОСЛАВ ШЕВЧЕНКО. Автор реально один з найкрутіших оповідачів в Україні. Смачнюща проста мова, простий наче сюжет, але нас пройняло до самих кісточок!
ЛЕГЕНДА ПРО ПІЩАНО-ВОХРИСТОГО ЛИСА, ЮЛІЯ БАБІЧ. Це козацька доба. Вишуканий стиль і класична подача. Взірцева робота авторки з першої збірки Українська містика 2022.
ПИЛЯВИНКА, ГАЛИНА ШКАРУПА. Незвичайні і маловідомі міфічні істоти, про яких ще і класно написано – завжди знайдуть собі місце на сторінках наших збірок. А от їх жертвам не позаздриш.
ЗАЙВА КІМНАТА, ОКСАНА ВЄЛІТ. Це одна з небагатьох історій про війну, яку ми обрали для видання. Сюжет ви зрозумієте, можливо передбачите фінал, але менш моторошною від цього історія не стане. Дякуємо авторці за оповідання – для нас честь видати такий твір. Схід, наші дні.
ЖНИВА, ЕЛЬВІРА МОЛДОВАН. Це майстерно написана мініатюра. Ви не знатимете, як реагувати на її фінал.
ЛАНЦЮГ ГРІХОВНИХ ДІЙ, ІГОР КОРДИС. Київ, 1950-1960 роки, містичний детектив про одну з віх нашої боротьби, що триває і сьогодні. І написано класно.
ПОРОБЛЕНО, МИКОЛА БУРМЕК-ДЮРІ. Роми – загадкові і містичні не тільки завдяки своїй магії і ворожкам, яким приписують володіння гіпнозом. Вони загадкові, бо ми не бачимо здебільшого як вони живуть в своїй закритій спільноті. Але автор (був і в першій збірці) привідкриває нам ці таємниці. І розуміємо, що роми є простими людьми з такими самими потребами, як і у більшості людей на планеті. А от як ці бажання здійснюються, та які мають наслідки, радимо прочитати. Рубано-лаконічний стиль автора вам сподобається. Так, це все реклама мініатюри, насправді.
ОСА-КУСА, ЛЮДМИЛА ГЕГЕЛЬСЬКА-ШУДРА. Сучасна міська містика. Українська. 2010-2020 р., великий обласний центр. Авторка створила справжній містичний горор, динаміка і швидкість подій на початку вже зашкалює, і до самого фіналу темп скажено зростає. Ми самі не встигали, коли читали, а ви зможете? Рекомендуємо! (А які там ще є огидні моменти – ви оціните)
ПОКЛИЧ МЕНЕ, БРАТЕ, ВОЛОДИМИР ВЕНГЛОВСЬКИЙ. Історія з часів Першої Світової Війни. Містична і страшна. Але чомусь сильно нагадує наші часи. Закарпаття, 1914-1918 рр.
ГАДЯЧА МАТИ, ВІТАЛІЙ МАЛЕТИЧ. Ми обожнюємо цього автора і його історії – він лякає увесь Підвал! Україна, наші часи.
МАРА 2022: НАРОДЖЕННЯ, МАР’ЯНА СТЕФАК. Третя історія про сучасну війну. Рекомендуємо. Це дуже страшно читати, горор на межі допустимого.
ФОРТЕЦЯ, МИКОЛА СРЕДІН. 17-18 століття, Наддніпрянщина та Запорожжя, неймовірні пригоди і гарний стиль.
БІСОВІ ДІТИ, ОЛЕКСАНДРА СКЛЯР. Це топ збірки. Це та оповідка, та історія, які ми і шукаємо для серії Українська містика. Читати всім.
ВСЕ, ЩО ТОБІ ПОТРІБНО, ЮЛІЯ КРАВЧЕНКО. Авторка минулої збірки. Про що історія Юлії? Це треба читати, це для кожного буде своя власна історія. Це перетин вірду і української містики, поза часом і простором.
РІДНА КРОВ, ЄВГЕНІЯ ПЕТРІКОВА. Бо кров не водиця, як кажуть – кров завжди відчуває своє.
23:59, КАРІНА НГОМА. Годинники завжди цокотять, навіть сучасні електронні
МАМИНА ЯБЛУНЬКА, ОЛЕНА ПАНАСЮК. Ліс він такий: допомагає іноді, іноді – не допомагає. Всяке стається у лісі. Малий в цій історії лишиться живим. Україна, 1950-1960 рр, коли мавки ще жили в наших лісах.
БАЛАБУХИ, ІГОР ЛОПАТКА. Це вам реально смакувати і смакувати цей твір.
ДОБРИЙ ХАЗЯЇН, КАМЕНЄВА ОЛЕНА. (І хто з них хазяїн насправді?). Сучасна Україна.
БАЮН, СНІЖАНА КЛИМОВА. І котиків вам у лєнти, як говориться. Сучасна Україна.

About the author

[books_gallery_author author="Підвал"][books_gallery_author author="Віра Балацька"][books_gallery_author author="Віталій Малетич"][books_gallery_author author="Володимир Венгловський"][books_gallery_author author="Галина Шкарупа"][books_gallery_author author="Ельвіра Молдован"][books_gallery_author author="Євгенія Петрікова"][books_gallery_author author="Ігор Кордис"][books_gallery_author author="Ігор Лопатка"][books_gallery_author author="Каріна Нгома"][books_gallery_author author="Людмила Гегельська-Шудра"][books_gallery_author author="Мар’яна Стефак"][books_gallery_author author="Микола Бурмек-Дюрі"][books_gallery_author author="Микола Средін"][books_gallery_author author="Оксана Вєліт"][books_gallery_author author="Олександр Кравченко"][books_gallery_author author="Олександра Скляр"][books_gallery_author author="Олена Каменєва"][books_gallery_author author="Олена Панасюк"][books_gallery_author author="Оро Хассе"][books_gallery_author author="Сніжана Климова"][books_gallery_author author="Стефан Радзівон"][books_gallery_author author="Юлія Бабіч"][books_gallery_author author="Юлія Кравченко"][books_gallery_author author="Ярослав Шевченко"]
 До каталогу