Як оформити твір до Читальні

Пам’ятка автору

Вимоги до публікації твору:

! Приймаються твори, написані (або перекладені) лишень українською мовою !

Увага! Читальня на сайті є доступною для будь-якого автора, що пише в будь-якому піджанрі фантастики. Для того, щоб опублікувати свій твір, потрібно лише дотриматися інструкції, яка подана нижче, і дочекатися, поки модератор підтвердить ваш запис.
Утім, до електронного журналу ми відбираємо лише найцікавіші твори у жанрі фентезі, проводимо редакцію та підбираємо ілюстрації. Тому, якщо ви бажаєте бути надрукованим у самому журналі, просимо дублювати твір на нашу поштову скриньку і дотримуватися вимог подання твору до електронного журналу, які також подані нижче.


 

Читальня сайту “Світ Фентезі”

Перший крок

Обов’язково вказуйте своє ім’я перед основним текстом:

Автор: Ваше ім’я та прізвище (псевдонім)

Після цього додайте короткий опис вашого твору:

Анотація: Цей твір про…

Навіщо потрібна анотація. Анотація дозволяє читачу одразу зрозуміти, про що цей твір та зацікавить він його чи ні. Це стислий опис основного конфлікту, основних подій, які відбудуться у вашому творі. Також не плутайте анотацією із синопсисом. Не розписуйте в анотації сюжет від зав’язки і до розв’язки. Бажано залишити інтригу та викласти анотацію лаконічно.

Приклад анотації до роману Ніла Ґеймана “Зоряний пил”:  Трістан Торн на все готовий заради Вікторії, навіть пообіцяти дістати зірку. Саме за нею він вирушив одного разу та опинився по іншу Стіни навіть не здогадуючись, що ступив на територію чарівної країни.
Але на пошуку зірки подорож Трістана не закінчилася, а тільки почалася. Адже попереду його чекають небезпечні злі відьми, небесні пірати, чарівні ярмарки, незвичайні друзі та боротьба принців Штормхолда за трон, у яку він волею долі був втягнутий. Чи вдасться юнакові доставити зірку коханій та повернутися додому живим?..

Жанр

howcategory
Обов’язково обрати один із чекбоксів, позначених жовтим!

Перш за все, слід зазначити, що, на відміну від журналу, на сайті можлива публікація усіх творів, які належать до жанру фантастики, себто спекулятивної літератури. При створенні публікації вам слід обрати одну з двох категорій: “Фентезі” чи “Інші жанри”. Розраховуємо на вашу обізнаність із жанровим різноманіттям.

Якщо ви хочете уточнити, що це “містична повість” чи “химерна проза”, то на початку запису, після автора, вказуйте за таким шаблоном:

Жанр: містична повість

 


Грамотність

Важливо, аби ваш твір не містив помилок. Деякий відсоток ми допускаємо, однак, якщо пряма мова оформлена неправильно, цей твір одразу відправляється на доопрацювання.

Також не забувайте, що в діалогах ставляться тире, а не дефіси і тим паче не маркеровані списки.

Зображення

Створюючи новий запис, зверніть увагу на бічну панель. Там є блок “Головне зображення”. Воно буде представляти ваш твір. Параметри файлу: шириною від 725рх, висотою від 335рх, розміром до 700 кБ. У разі, якщо ви не додали зображення, модератор прикріпить картинку на свій смак або буде відображатися стандартне зображення Читальні.

howimage

Якщо ви хочете вставити ще кілька ілюстрацій у текст, просимо не додавати їх у медіа-бібліотеку сайту. Вставляйте файли із зовнішніх ресурсів. Усі завантажені вами зображення до медіатеки, окрім головного, будуть видалятися.

Навіщо потрібне зображення. Перше, на що звертає увагу покупець у книгарні, — це обкладинка. Візуальне представлення давно стало такою ж важливою частиною твору, як і сам текст. Те саме і з електронними публікаціями. Головне зображення приверне увагу до Вашого оповідання,  читач пробіжиться очима по анотації і вирішить прочитати повний текст. Зв’язка “яскраве зображення + цікавий заголовок + грамотно написана” анотація значно збільшує шанси твору бути прочитаним. 

Твір на кілька розділів

У разі, якщо ваш твір є великим за обсягом і розбивається на кілька розділів, де 1 розділ більше 15-20 тисяч знаків з прогаликами, радимо оформлювати їх окремими записами:

Назва твору. Розділ 1

Назва твору. Розділ 2

Особливо це стосується авторів, які ще тільки пишуть. Якщо ж у творі всього два-три розділи, розбивати на окремі записи необов’язково.

Пам’ятка: у такому записі слід додавати позначку із назвою твору для швидшої навігації.

Переклади

Також ви можете публікувати власні переклади творів спекулятивного жанру чи статей на цю тему. Основна вимога: не порушувати авторських прав. Тобто або термін дії авторських прав уже збіг, або ви отримали дозвіл автора.

У записі слід зазначати, з якого видання зроблено переклад.

Увага! Твори мають бути перекладеними з мови оригіналу.

Модерація

Відіславши на розгляд запис, ви маєте почекати, коли він пройде модерацію. У разі невідповідності запис буде вилучено. У разі доопрацювань ви отримаєте повідомлення із зауваженнями, які треба виправити, на електронну скриньку, з якою ви реєструвалися на сайті. Також запис може бути опубліковано не одразу, а заплановано на деякий день.

Увага! Редакція має право не допускати до публікації на сайті твори, які вважає неприйнятними, і не пояснювати причин відмови.


Публікація в електронному журналі “Світ Фентезі

Увага! Тимчасово, поки є проблеми з випуском номерів, на пошту твори не приймаємо. Рекомендуємо подавати їх на сайт. 

Правила подання твору до самого журналу не змінюються. Надсилайте ваші твори на поштову скриньку svit_fantasy@ukr.net із позначкою “Читальня”. Окрім того, ми можемо сконтактувати з будь-яким автором, який оприлюднив свій текст у нас на сайті, та запропонувати йому публікацію. Однак краще дублювати на пошту.

Загальні вимоги до твору

1. Надсилайте твори у форматі .doc або .docx.
2. У документі мають бути вказані назва твору та ім’я або псевдонім автора, а також контактні дані (e-mail, ВК, ФБ).
3. Жанр фентезі або суміш жанрів із фентезі. Науково-фантастичні твори не розглядаються.
4. Грамотність.
5. Обсяг: оповідання до 40 тисяч знаків без прогаликів, повісті до 100 тисяч знаків без прогаликів (друк по частинах у кількох випусках). Приймаються лише дописані твори, рукописи не рецензуються. Як виняток, розглядаються великі форми у стадії написання, якщо готово принаймні 3 розділи і автор обіцяє не закинути роботу.
6. Оформіть текст згідно зі стандартами. Шрифт Times New Roman, 14.
7. Ставте повноцінні тире, а не дефіси чи маркеровані списки, літеру “ґ”, а не “г”.
8. Якщо до твору є ілюстрація, надсилайте разом із листом окремим файлом. Будь ласка, не вставляйте ілюстрації в документ. Вказуйте автора ілюстрації.

 

Що нас найбільше цікавить?

Перш за все, оригінальні сюжети та герої, свіжий авторський стиль чи нестандартна структура твору. Будемо відверті, епічне фентезі на 150 сторінок А4 про ельфів та орків краще виглядає у форматі книги і навряд чи розкаже щось нове. Намагайтеся вигадувати щось свіже, з претензією на світотворення, якщо це дозволяє задуманий обсяг твору. Якщо берете тему вовкулак, то робіть її неординарною, несхожою на 1500 таких самих оповідок.
Звісно, у нашому світі вже не лишилося місця для оригінальності, але погодьтеся, заяложені штампи читати доволі нудно.

Щодо жанрового різноманіття, то ми зацікавлені як у гуморі та романтиці, так і в темному фентезі чи в чомусь аля weird fiction. Головне (дивись вище) — оригінальність.

Перша сторінка завжди важлива. Намагайтеся починати з інтриги, дії, а не опусу на 5 тисяч знаків, хто такий головний герой, де і з ким він працює, живе, їсть, хто його родина, з ким він зустрічається, що він думає про цей клятий світ і т.д. Це читач має дізнаватися поступово, а не бути прибитим цією інформацією одразу ж. Уявіть, що ви знімаєте серіал. Аби “підсадити” глядача на вашу історію, потрібно захопити його ще з перших кадрів. Журнал — це те саме телебачення, адже читач може просто “перемкнути канал”, перегорнувши сторінку, якщо початок його не зацікавив. Ви боретеся за його увагу. Шокуйте, приваблюйте з перших речень!

Світотворення та серійний випуск. Насправді хотілося б бачити побільше незвичайних країв, із своїми правилами, культурами та проблемами. У нас є кілька авторів, які працюють в режимі “один номер — один розділ”. Це можуть бути навіть банальні прості сюжети, але герой у ході оповіді розвивається, розплутує якісь загадки, пізнає нові світи. Власне, чому люди так люблять серіали? Бо їх зачаровують світ і персонажі, і вони хочуть дізнаватися, що ж там далі. Якщо ви маєте цікаву задумку і не закинете її на півдорозі, тоді ласкаво просимо до співпраці!

“Клаптикові” історії. Це схоже на серійні твори, але розділи там дуже коротенькі. Зазвичай оповідь ведеться в якомусь одному світі з кількома персонажами, які до певного моменту можуть взагалі не перетинатися — такий собі Дискосвіт Террі Пратчетта в мініатюрі. Кожен “клаптик” оповідає невеличкий момент із життя певного персонажа, даючи якийсь мінімум інформації про навколишній світ.

18 thoughts on “Як оформити твір до Читальні

  • Марі ВАРДА

    Пригодницьке, епічне фентезі слеш з оригінальним світом Вас цікавить?

    Відповідь
    • Добридень.
      Нас цікавить фентезі у будь-яких його проявах. У Читальні публікуються лише оригінальні твори. Для фанфікшну є окремий підрозділ: http://svitfantasy.com.ua/forums/forum/fanfiction
      Слеш? Тобто гомосексуальні стосунки? Нічого проти не маємо, але тоді при оформленні твору на початку додайте пункт “Застереження”.

      Відповідь
    • Якщо це щось на кшталт “Балади про Берена та Лутіен”, то так.

      Відповідь
  • Підкажіть як створити свій твір на вашому сайті? Куди заходити?

    Відповідь
    • Доброго дня!
      Якщо Ви вже зареєструвалися, оберіть з верхнього меню пункт Читальня / Додати.

      Відповідь
    • Воно-то можна, але краще по декілька розділів і поступово)

      Відповідь
  • В мене питання, чи можна текст книги додавати поступово, чи потрібна разова викладка усього твору?

    Відповідь
    • Якщо твір великий, то можна оформлювати кількома дописами у вигляді “Назва твору. Розділ 1-2”, “Назва твору. Розділ 3-4” і т.д.

      Відповідь
  • Сергій Рєпін

    Чи можу я тут опублікувати свою фантастичну повість?

    Відповідь
    • Можете. Бажано розбивати на кілька частин або розділів. Наприклад, “Назва повісті. Частина 1”

      Відповідь
  • Я зайшов Читальня / Додати , а далі що ? Бо не дуже зрозуміло

    Відповідь
  • Ірина Ліпик

    Вітаю! Не зрозуміла як додати на сайт свій твір. Якщо можна, будь-ласка, дайте посилання безпосередньо на сторінку де це можна зробити.

    Відповідь

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *