Фантастика до Book Forum 2019

Фантастичні новинки
до Book Forum 2019

* сторінка наповнюється.

Українське фентезі

Академія Аматерасу

Наталія Матолінець

Рендалл відверто не щастить: її життя летить шкереберть, а сама вона опиняється в химерній Академії Аматерасу, куди приходять душі гордих богів, перероджуючись у нескінченному русі Колеса Долі. Тут могутні сили дрімають до часу, коли озвуться на поклик Слів, а нові знайомі приховують таємниці, яких небезпечно торкатися. Та шляху назад для Рен немає, бо вона мусить відшукати відповідь напитання, яке дзвенить у голові: «Хто ти, Рендалл Савітрі?»

Це історія про те, що найзапекліші битви — завжди з собою, найважливіші подорожі — у глибини власної душі, а любов і дружба варті того, щоб виходити за межісвоїх можливостей, стіни законів та навіть за грань життя і смерті. Адже не треба бути могутнім богом, щоб бути людиною.

Видавництво: Vivat
К-ть сторінок: 608
Ілюстратор: Євгенія Чистотіна
ЦА: підліткове, янг-едалт
Додатково: дія у всесвіті “Гессі”

Степовий бог

Євген Лір

Хассара — це слово звучить, наче пісок, що скреготить на зубах. Безмежна руйнівна сила, яка існувала задовго до появи людства, знов прокидається серед порожніх степів. Та що про це може знати Сергій — чотирнадцятирічний хлопець, що волею випадку познайомився з дивакуватим відлюдником? Чи стане йому розуму лишитися осторонь, чи встоїть він перед спокусою рушити за спалахами химерного світла, що тут і там проймає Запропади-місто? І чи втримає Кам’яна Вежа натиск Великого Ніщо?

Усі відповіді — в серці Степового бога.

Видавництво: Дім Химер
Піджанр: темне фентезі, магічний реалізм
Серія: Хассара (№ 1), трилогія

Знак Єви

Алевтіна Шавлач

Українське фентезі — темне, героїчне, містичне… Алевтіна Шавлач у своєму фентезі-романі пропонує нам цікаву й вельми небезпечну подорож в інший вимір. Туди, де панують первісні закони, жорстокі звичаї та племена Вовків, що пошматували Землю на одинадцять володінь. Люди посідають там найнижчу ланку — це поневолені й принижені плазуни, які живуть у вічному страху перед Вовками.

Що ж станеться, коли до Вовчих володінь потрапить звичайна людська дівчина з нашого світу, випадково переступивши межу між двома вимірами? Як вижити тендітній чужинці в цій жорстокій реальності, де повсякчас точиться війна, а люди в цій війні — у буквальному значенні — гарматне м’ясо?

Видавництво: Дім Химер
Піджанр: темне фентезі, трилер, драма
Серія: Evangelion (№ 1), трилогія

Видавництво: КМ-Букс
Серія: Лицар Смарагдієвого ордену (№2)
ЦА: середній шкільний вік

Лицар Смарагдієвого ордену. Інквізитор

Юлія Чернінька

У першій книжці Ярослав став Лицарем таємного Ордену смарагдіїв і прийняв посвяту на землях магічного міста Люмберн. У другому томі Ярослав знову вирушає до Люмберна.

Цього разу він повинен відвернути страшну небезпеку від жителів міста. Інквізитор Люмберна порушив відьомське правило і підпалив дубобаб Варени ХIII. Відтоді над містом нависла смертельна загроза. Пошесть чуми нещадно косить звичайних люмбернців. Містом нишпорять потворні гаргульї, а з кожного багаття, на якому згоріла відьма, викристалізувався в просторі живий смолоскип. Живі вогняні кулі котяться вулицями міста, і боронь Боже натрапити на той смолоскип. Він оживає, починає махати руками й ногами та плюватися вогнем. Чи вдасться Ярославові відгадати піктограми схимників і врятувати місто від навали розгніваних темних сил? На хлопчика чекають великі пригоди, багато таємниць та нові друзі. А разом зі справжніми друзями можна подолати будь-які перешкоди!

Голос давніх сновидінь

Ольга Мігель

Аліса звикла переховуватись і втікати від чудовиськ, які вже рік наступають на п’яти. Та вона точно не очікувала опинитись у світі, де магія – щось буденне, а на межі сну та смерті стоїть безкінечна стіна-в’язниця. Головну таємницю цього химерного місця знають лише сотня круків: магів, для яких джерелом чарівної сили є останній передсмертний подих. Але що робити, коли шлях додому закритий, а над новим домом нависла небезпека? Адже кошмари, які чекали свого часу тисячі років, кидають їй смертельний виклик…

Видавництво: АССА
Серія: Крук та Чорний Метелик (№1) , трилогія
Обкладинка: Наталія Ререкіна

Бісова душа, або заклятий скарб

Володимир Арєнєв

Скарби зазвичай шукають. Інколи за них ладні заплатити влас­ним життям, частіше — життям когось іншого. А от Андрієві Ярчуку, козаку-характернику, його життя колись подарували, тож тепер він змушений віддячувати благодійникові. І для цього треба скарб заховати, але не просто заховати, а заклясти так, як уміє тільки Андрій. Але ж — ви пам’ятаєте? — скарби зазвичай шукають. Цей шукають теж. І ціну за нього ладні заплатити чималу. Щонай­менше — Андрієвим життям…
Нова редакція повісті-фантазії відомого українського письменника Володимира Аренєва не залишить байдужими ні школярів, ні школярок, ані їхніх батьків.

Видавництво: Абабагаламага
К-ть сторінок: 208
Піджанри: козацьке фентезі
Художник: Олександр Продан
Додатково: нова редакція, перевидання

Українська наукова фантастика
та її піджанри

Танець недоумка

Ілларіон Павлюк

Космічний біолог Гіль, за плечима якого чимало військових операцій, переживає не найкращі часи: безробіття, безгрошів’я, сім’я на межі розлучення, ще й висока ймовірність, що проявиться спадкова генетична хвороба, в якій швидка смерть — це чи не найкращий фінал. І ось неочікувано з’являється пропозиція роботи, яка, здавалося б, вирішує всі проблеми одночасно: наукова експедиція на далеку планету. Хороші гроші, медична страховка, мінімальні ризики. Чи виявиться рішення летіти, до якого підштовхує страх, правильним? І чи такі вже мінімальні ризики на далекій і химерній планеті Іш-Чель?

Видавництво: ВСЛ
К-ть сторінок: 680
Піджанр: наукова фантастика
Переклад: Ростислав Мельників
Дизайн обкладинки: Назар Гайдучик

Остання обитель бунтарства

Ірина Грабовська

“Остання обитель бунтарства” — це фантастичний детектив, дія якого відбувається у місті вчених і винахідників Леобурзі, у паралельному світі, де правлять могутні імперії – Британська, Російська, Австро-Боснійська і Японська. Мир хисткий і ілюзорний, і над континентом знову літає примара великої війни.

Перша книга — це занурення у чарівний світ Леобурга, розплутування його таємниць, а у другій книзі на героїв чекають важкі випробування й шпигунські інтриги кровожерливих імперій. Чи можливо зупинити світову війну? Чи встоїть маленьке місто під натиском кількох великих ворогів? Чим доведеться пожертвувати заради коханих?..

Видавництво: КМ-Букс
К-ть сторінок: 480
Піджанри: стімпанк, альтернативна історія
Серія: Леобург (№1), диологія

Алфавіт для андроїда

Олексій Декань

«Алфавіт для Андроїда» не залишить байдужими любителів класичної наукової та соціальної фантастики. Автор знову експериментує з сумішшю літературних жанрів, поєднуючи НФ з детективом, горором, патріотичними, філософськими та етнографічними притчами. І знову окремі історії розповідають нам про ймовірний розвиток людства.
Чи зможе людство співіснувати з іншою формою життя? Чи не замала наша планета для двох розумних видів, які не хочуть ні в чому поступатися один одному?

Видавництво: Перун
К-ть сторінок: 152
Піджанри: наукова фантастика, технотрилер

Сапієнси

Володимир Арєнєв

Видавництво: Ранок
Піджанри: дитяча наукова фантастика

Ера сфер

Віталій Роман

«ЕРА СФЕР» — це чотири історії, об’єднані ідеєю одвічної боротьби людини за своє існування: боротьби з химерними почварами (повість «Сторонній»), що пожирають тіла людей з середини;
боротьби з невідомою заразою (оповідання «Дож і Нея»), що навіки змінює устрій планети Земля; боротьби із невідомою хворобою
(оповідання «Чорний вдівець»), яка є платою людству за його порятунок; і, насамперед, боротьби людини із самою собою (повість
«Відторгнення»), коли в гонитві за вічним життям ери сфер людство забуває, що таке бути по-справжньому живим.

Видавництво: Перун
К-ть сторінок: 336

 

Українська химерна, темна і альтернативна проза, горор, містика

Безодня

Влад Сорд

Збірка неймовірних і водночас на диво чесних та справжніх історій, привезених автором з війни, побаченої на власні очі й прожитої впродовж чотирьох років у польових окопах, на закинутій шахті, у лісах, що повсякчас прострілюються. Тут немає героїзації «своїх» чи демонізації «чужих», це просто війна, котра випала на долю нашому теперішньому поколінню. А війна не добирає слів та не шкодує куль, війна триває, як і кожна з цих історій, що, проростаючи з реальності, набувають химерних метафізичних сенсів у подобі Чорного Бога й первісного жаху, який завжди чатує на нас поза межами часу й простору.

Видавництво: Дім Химер
Піджанри: збірка військово-містичних оповідань на основі реальних подій
ЦА: 18+

Львів. Доза. Порно

Гася Шиян, Остап Українець, Олег Шинкаренко та інші. Упорядниця видання – Аліса Гаврильченко

Навіть посеред вулиць найкрасивіших і найспокійніших міст може ширитися вірус, який повільно, однак упевнено знищить людство; посеред веселого міського галасу, пліток, обіцянок, радощів і побачень запросто може набиратися терпіння і міцнішати диявольська сила, природу якої дано зрозуміти далеко не всім, однак цей факт жодним чином не заперечує її згубності; також посеред закону і порядку, веселої метушні і забав мисливці на людей можуть вистежувати майбутніх жертв. Зрештою, на вулицях найгарніших і найчарівніших міст може статися будь-що, адже в дикій природі будь-яке місто — це кам’яні джунглі; дивовижа, краса і грація часто мають убивчу силу. І те, чим ви милувалися якусь мить тому, наразі може вас убити.

Ласкаво просимо на темний бік звичної реальності. Будьте обережні, хтозна, що на вас там чекає.

Видавництво: Дім Химер
Формат: збірка оповідань

Бандера Distortion

Олег Шинкаренко

Роман «Бандера Distortion» — це художнє дослідження впливу постаті Степана Бандери не лише на його сучасників, але й на теперішні часи. Давно загиблий герой руху українського спротиву парадоксальним чином присутній у нашому житті: деякі люди буквально переконані, що він «прийде» і змінить усе. Інші ж упевнені, що він давно прийшов і керує нами.

Образ Бандери існує завдяки його постійному спотворенню, бо тільки так він може зберігати актуальність. І навіть більше: завдяки спотворенню Бандера набуває абсолютно нового звучання, подібно до музичного ефекту distortion, який зрізає верхівки звукової хвилі гітари, спотворюючи її звук таким чином, що виникає ніби цілком новий інструмент.

«Бандера Distortion» — це не біографічний роман, а складний гібридний текст, який показує процес та механіку існування медійного образу очільника ОУН у нашій свідомості.

Видавництво: Дім Химер
Піджанри: історичний роман, альтернативна проза

Крижана карусель

Олег Поляков

«Ось якою має бути справжня Україна!» — не стримує емоцій Христя, потрапивши на столичний Майдан. Утім, поступово її захват перетворюється на дещо протилежне. Хто допоможе дівчині, яку покинула мама, зрадив коханий, і яку, зрештою, викрили в таємному «позичанні» грошей зі скриньки Майдану?

Це химерний роман про національні ідеї та антиідеї українців, про наші комплекси й душевні вади, про причини поразок і недоведених до кінця справ. Дійство розгортається на тлі сімейної драми звичайної родини та буремних подій Революції Гідності. Чи вдасться головній героїні вистрибнути з безжальної «крижаної каруселі», що встигла набрати величезних обертів?

Видавництво: Дім Химер
Піджанри: альтернативний соціально-екзистенційний роман

Гримуля

Артур Закордонець

Полюбляєте «жахастики» а-ля Стівен Кінг? Тоді вам не пройти повз «Гримулю»! Цим романом відомий письменник-фантаст Артур Закордонець творить справжню «кінгівську» моторош в нашій сучасній літературі. «Гримуля» — це українське «Воно» навиворіт. Це історія про дітей, але не для дітей. Про дітей та витворених ними монстрів, котрі прориваються крізь свою безмежну наївну уяву до реальності, щоб захищати, оберігати й… нести на вулиці істинний потойбічний жах, народжений із покинутих та забутих іграшок у кімнатах дитсадків.

Видавництво: Дім Химер
Жанр: горор
Обкладинка: Влад Сорд

Перекладне фентезі

Душевна музика

Террі Пратчетт

«Душевна музика» — третій роман циклу «Смерть» серії «Диско­світ» Террі Пратчетта.

Коли тобі шістнадцять, тебе звуть Сюзен і найбільше твоє досягнення — це вміння бути непомітною — звістка про те, що насправді ти внучка… Смерті, буде наче грім серед ясного неба. А тепер ще й твій дід вирушив кудись на пошуки внутрішнього спокою, і за його справу потрібно взятися тобі. Кінь і коса додаються в комплекті до завдання.

Тим часом в Анк-Морпорку з’являється дивовижна і не чувана раніше музика — Музика, Що Качає. Вона полонить практично усіх живих істот, не підвладна чарам, змушує рухатися у своєму ритмі й наспівувати, купувати гітари, одягатися в шкіру з заклепками та засновувати гурти — і хтозна, може, й становить небезпеку…

Видавництво: ВСЛ
К-ть сторінок: 424
Переклад: Ольга Любарська 
Дизайн обкладинки: Творча майстерня «Аґрафка»
Піджанр: гумористичне фентезі
Цикл: Смерть (№3)
Серія: Дискосвіт
Оригінальна назва: Soul Music

Видавництво: КМ-Букс
К-ть сторінок: 448
Переклад: Галина Герасим, Ната Гриценко
Серія: Американські боги, порядок значення не має
Оригінальна назва:  Anansi Boys

Дітлахи Анансі

Ніл Ґейман

Пам’ятаєте пана Нансі з “Американських богів” — галантного добродія при капелюсі та в канаркових рукавичках, який завжди має кумедну оповідку напохваті? Так от, він помер. Помер, якщо вже відверто, геть неоковирним чином, створивши всім навколо самі лише незручності. Та, зрештою, ця історія — зовсім не про нього…

Чарлі-Товстун (зовсім не огрядний чоловік, якщо ви мене запитаєте; але цим прізвиськом його нагородив рідний татко — а такі прізвиська чіпляються намертво, як жуйка до підошви кедів) живе собі тихим життям у Лондоні, зводить цифри у таблички на роботі, а вечорами бачиться із красунею-нареченою Розі… Ні-ні, не подумайте ні про які непристойності! Справа між Чарлі-Товстуном та Розі рухається до весілля, і, звісно ж, чудовою ідеєю було б запросити його татка, аби Чарлі з ним помирився, чи не так?

Чарлі впевнений, що це все лише накличе на нього халепу, але не знаходить аргументів, щоб протиставити коханій та її матері. І тоді, навідавшись у місця свого дитинства, у Флориду, Чарлі дізнається не тільки те, що його татко помер, осоромивши свою родину, і не тільки те, що його батько був одним із богів, — а й те, що всі божественні сили успадкував брат Чарлі, про якого той геть забув до сьогодні. І от тепер халепа справді починається!..

Шлях королів

Брендон Сандерсон

Багато часу минуло від загибелі Променистих Лицарів. Єдине, що лишилося від них, — Сколкозбруя і Сколкозброя. Той із людей, хто зможе заволодіти цими артефактами, стане могутнім воїном. В Рошарі, світі штормів і скель, є четверо сміливців: хірург, якому довелося забути про своє ремесло і стати солдатом у найжорстокішій війні; найманий вбивця, котрий плаче щоразу, коли забирає чиєсь життя; жінка, під учнівською мантією якої б’ється серце злодійки. І останній із четвірки — великий кронпринц, воєначальник, що втомився від битв і котрого часто навідують страшні сновиддя. Світ от-от зміниться. І четверо відчайдухів стануть цьому причиною. Вони або врятують Рошар, або його буде знищено…

Видавництво: КСД
К-ть сторінок: 1088
Переклад: Андрій Зорницький
Піджанри: епічне фентезі, високе фентезі
Серія: Хроніки Буресвітла (№1)
Оригінальна назва: The Way of Kings

Битва королів

Джордж Мартін

Друга книга циклу — “Битва королів” — це історія зради й підступу, хаосу й руїни, бо вже почалася братовбивча війна за стародавній Залізний трон, від якої здригнеться земля. Книга “Битва королів” про світ Семи Королівств — це світ суворих земель вічного холоду та земель вічного літа. Світ лордів і героїв, воїнів і магів, чорнокнижників і убивць, лицарів та лицедіїв — всіх, кого звела воєдино Доля на виконання стародавнього пророцтва. Це світ небезпечних пригод, великих діянь і найтонших політичних інтриг. Світ, в якому зникла магія та давно загинув останній дракон.

Видавництво: КМ-Букс
К-ть сторінок: 864
Переклад: Наталя Тисовська
Піджанри: епічне фентезі, історичне фентезі

Серія: Пісня льоду і полум’я (№2)
Оригінальна назва: A Clash of Kings
Додатково: подарункове видання

Господар крижаного саду. Нічний подорожній

Ярослав Ґжендович

Вітаємо на плданеті Мідгаард! Це магічне місце, населене розумними істотами, які схожі на людей, духом скандинавської міфології та жахливими створіннями, що немов зійшли з полотен Ієроніма Босха. Саме тут самотній землянин шукає загублених членів експедиції й опиняється у вихорі надзвичайних подій.

Видавництво: Рідна мова
Переклад: Ірина Шевченко, Олена Кулік
Обкладинка: Ліна Квітка
Оригінальна назва: Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1

Із праху посталі

Рей Бредбері

Вони Елліотти: вампіри, привиди, старожитні мумії та просто потойбічна сила. Вони живуть у дивному будинку світ за очі та спостерігають з людьми навколо з погляду вічності. Поки раптом не всиновлюють звичайного хлопчака, що стає літописцем дивної сімейки та свідком їхніх злетів і падінь, розчарувань та пригод, кохання й смерті, урешті-решт – повнокровного життя нежиті. Аж поки…

Перед вами одна з пізніших книг майстра фантастичного жанру Рея Бредбері, яка визрівала та чекала на свою появу понад півсторіччя. Її задум в автора народився у співпраці з людиною, котра придумала родину Аддамсів. Звісно, Елліотти на Аддамсів геть не схожі, що не заважає їм бути абсолютно унікальним літературним сімейством, яке припаде до вподоби шанувальникам «Кульбабового вина» та «Прощавай, літо».

Нарешті українською і вперше під однією обкладинкою.

Видавництво: Навчальна книга – Богдан
К-ть сторінок: 176
Жанри: фентезі, жахи, надприродне
Формат: збірка оповідань
Оригінальна назва: From the Dust Returned

Відьми за кордоном

Террі Пратчетт

«Відьми за кордоном» — третій роман циклу «Відьми» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта.
 
Молода відьма Маґрат Часник отримує у спадок чарівну паличку й обов’язки феї-хрещеної — і тепер має докласти всіх зусиль, щоб… її підопічна не вийшла заміж за принца. Уперті й невгамовні Бабуня Дощевіск і Тітуня Оґґ, звісно ж, не можуть триматися осторонь і разом з нею вирушають до далекої Ґеної. Дорогою з несамовитою трійцею трапляються карколомні пригоди: польоти й перетворення, азартні ігри й погоня, зустрічі з персонажами народних казок та літературних творів. Врешті відьми опиняються віч-на-віч із лихою феєю-хрещеною, яка ставить експерименти з реальністю і прагне будь-що досягти своєї версії хепі-енду, навіть ціною знищення королівства.

Видавництво: ВСЛ
К-ть сторінок: 368
Переклад: Олександр Михельсон
Серія: Дискосвіт
Цикл: Відьми (№3)
Обкладинка: Творча майстерня “Аґрафка”
Оригінальна назва: Witches Abroad

Перекладне підліткове та YA фентезі

Учень відьмака

Джозеф Ділейні

Мене звуть Том. І я —сьомий син сьомого сина. Мої батьки віддали мене в учні до справжнього Відьмака. Я так само мушу оволодіти цим ремеслом. Більшість учнів Відьмака були занадто ліниві та неслухняні. Вони не змогли завершити навчання. Дехто навіть загинув… Але я — сьомий син сьомого сина. Я можу бачити привидів. І мені судилося захищати цей світ від потойбічних створінь. Ну якщо я, звісно, подолаю всі ці тренувальні випробування і не накою дурниць… Це наче нескладно. Головне, що заповів мені Відьмак, — не розмовляти з дівчатами в гостроносих туфлях. Бо дівчата в такому взутті — найнебезпечніші та найжорстокіші відьми у світі. Саме одна з них тільки-но врятувала мене від бешкетників. Як же я міг не заговорити з нею? До речі, її ім’я Аліса. І, здається, я втрапив у серйозну халепу…

Видавництво: КСД
К-ть сторінок: 208
Переклад: Наталія Дьомова
Серія: Останній учень (№1), 13 частин
ЦА: янг-едалт
Оригінальна назва: The Spook’s Apprentice

Володар туману

Карлос Руїс Сафон

Родина тринадцятирічного Макса переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопець відчуває щось дивне. Ці старовинні будівлі та химерні вулички — наче живі. І ці скульптури — здалося, чи вони ворушаться? Стрілки годинників тут інколи починають рухатися у зворотному напрямку. А під час буревію з морського дна підіймаються затонулі кораблі. Загадкою оповита історія колишнього господаря будинку, де оселилася родина Макса. Та ось дивний доглядач маяка розповідає легенду про безжалісного й могутнього Володаря Туману, який століттями панував у цих краях. А тепер він повернувся, щоб зібрати борги минулого…

Видавництво: КСД
К-ть сторінок: 192
Переклад з ісп.: Сергій Борщевський
ЦА: підліткове, янг-едалт
Серія: Туман (№1)
Оригінальна назва: El Principe de la Niebla

Танок білих карликів

Наталія Щерба

Заключна книга серії — загадкова й витончена, наче містична тайнов’язь на тілі. До Години Затемнення — лічені дні. Дволикий світ стоїть на порозі епохальної події: білий і чорний дракони готуються до вирішальної битви, астри й лунати гадають, який же шлях перетне небо — зоряний чи місячний. А тим часом Тім прагне розкрити таємницю загадкової Чорної Веселки, Селестина відшукує власне призначення, Алекс же вирішує, на чиєму він боці. На кожного героя чекає своя пригода, і тільки один із них пройде легендарним Спаленим Шляхом…

Видавництво: Школа
К-ть сторінок: 400
Переклад: Наталія Косенко
Серія: Лунастри (№4), квадралогія
Художник: Ольга Закис
ЦА: підліткове
Оригінальна назва: Танец белых карликов

Зільбер. Третя книга сновидінь

Керстін Ґір

Коридор із кольоровими дверима та м’яким світлом будь-кому може видатися радісним і мирним, але не Лів Зільбер. Це місце магічне, таємниче і небезпечне… Тиша ніби підстерігає, а ще годі визначити, звідки походить те світло. Часом небезпека набуває цілком реальних обрисів: раптова холоднеча та хмара чорного пір’я попереджають про появу лиховісного володаря ночі. Хто ж він? Це і належить з’ясувати Лів та її друзям у заключній книжці популярної трилогії Керстін Ґір.

Видавництво: Школа
Переклад: Вікторія Чабан

Серія: Зільбер (№3), трилогія
Оригінальна назва: Silber: Das dritte Buch der Träume

Серце бурі

Катерина Соболь

Смертельна небезпека насувається на казкове королівство. Чи вдасться Генрі врятувати від загибелі своїх друзів і близьких, усе те, що він так цінує і любить? Заради цього він ладен знову стати пішаком на ігровій дошці або й зовсім її покинути… Та спершу він спробує здолати могутню, безжальну силу, яка у багато разів перевершує його власну. У битві за дивовижний казковий світ, створений Барсом, Генрі залучить усю його доброту, мужність, рішучість і, звісно, один із найчарівніших у світі дарів — дружбу.

Видавництво: Школа
К-ть сторінок: 336
Переклад: Наталія Косенко, Наталія Коцюба
Художник: Ольга Закис
ЦА: підліткове
Серія: Дарителі (№5)
Оригінальна назва: Дар огня

Останній ельф

Сільвана Де Марі

Йорш, останній на світі ельф, добре знає, як воно – бути не таким, як решта. Утративши родичів та загубившись посеред спустошеної країни, у якій безперестанку ллє дощ, він утратив надію на порятунок. І тим більше не сподівався, що допомога надійде від найлютішого ворога ельфів – людини, яка тільки й знає, що звинувачувати ельфів у всіх своїх нещастях. Випадкова зустріч із Сайрою та Монсером змінить їхні життя. Люди навчаться вірити у власні сили й згадають, що крім ненависті та страху на світі є інші почуття. А Йорш муситиме відшукати останнього дракона, щоб здійснилося давнє пророцтво, яке стверджує: саме він, останній ельф спричиниться до народження нового світу, де всі істоти житимуть у згоді…

Видавництво: Урбіно
К-ть сторінок: 312
Переклад: Роман Скакун
Серія: Останній ельф (№1), трилогія
ЦА: підліткове
Оригінальна назва: L’ultimo elfo

Коти-вояки. Сутінки

Ерін Гантер

На новій території стежки чотирьох Кланів розійшлися в різні боки. Тепер кожен з них знову сам по собі, як і було з давніх-давен заповідано вояцьким правильником. Проте небезпеки, що чатують у цих незвіданих місцях, можна подолати лише разом. Громові коти завжди готові простягнути лапу допомоги своїм сусідам, та найбільша біда приходить саме до їхнього табору — нещадний ворог, що палає помстою. У ці темні часи вони мусять виявити всю свою силу та мужність, а дехто — зробити нелегкий вибір, від якого залежить доля всього Клану. 

Видавництво: АССА
К-ть сторінок: 336

Переклад: Остап Українець, Катерина Дудка
Обкладинка: Олег Панченко
Серія: Коти-вояки (№13 з виданих українською; №11 у хронологічному порядку; №17 у сюжетному порядку)
Цикл: Нове пророцтво (№5)
Оригінальна назва: Warriors. Twilight 

Дев'ять життів Крістофера Чанта

Діана Вінн Джонс

Спершу Крістофер думав, що він звичайнісінький хлопчик, якому сняться незвичайні сни. Як тільки він заплющував очі, починалися дивовижні мандри в інші світи. Там у нього з’явилися справжні друзі: добродушний Такрой і дивна дівчинка, яка називає себе богинею Ашет, а ще дикий кіт Трогмортен. Що чекає на Крістофера у наступному сні, окрім цікавих та небезпечних пригод ціною в наступне життя? І що пов’язує його насправді з тими дивними снами та Крестомансі, якого називають найсильнішим чародієм усіх паралельних світів?

Видавництво: ВСЛ
К-ть сторінок: 360
Переклад: Оксана Самара
Дизайн: Тетяна Якунова
Серія: Крестомансі (№2), всього 6 частин
Оригінальна назва: The Lives of Christopher Chant

Брама Птолемея

Джонатан Страуд

Дві тисячі років минуло відтоді, як джин Бартімеус, непереможний у битвах, заприязнився з великим магом Птолемеєм. Однак тепер, на Землі, потрапивши в рабство до чарівника Ната­ніеля, Бартімеус відчуває, як швидко він підупадає на силі… Тим часом Кіті Джонс, переховуючись у Лондоні, хитромудрим чином набуває знань з магії та демонології. У неї є план, який, як сподівається Кіті, покладе край нескінченній ворожнечі між джинами і людьми. Проте для того, щоб здійснити цей план, їй треба розкрити таємниці минулого Бартімеуса…

У захопливому фіналі «Трилогії Бартімеуса» Натаніель, Кіті та Бартімеус викривають найстрашнішу змову і опиняються перед найнебезпечнішою загрозою в усій історії магії. Та найгірше, що для цього їм доведеться поборотися самим з собою…

Видавництво: Абабагаламага
К-ть сторінок: 496
Переклад: Володимир Панченко
Обкладинка: Іван Сулима
ЦА: янг-едалт
Серія: Бартімеус (№3), трилогія

Фелікс, Нет і Ніка та Палац снів

Рафал Косік

У школі впроваджують експериментальну програму мовної правильності, і відтепер кожен учень має носити на своєму одязі ДМІ — детектор мовних іншостей. Відхилення від норм детектора загрожує неприємностями…

На додачу до дурних обмежень шибеник Марцель, що вже не вперше залишається на другий рік в одному класі, висуває свою кандидатуру на вибори шкільного самоврядування. Однокласники ніяк не можуть допустити ТАКОЇ долі для власної школи!

Неприємностей трійці друзів завдає й один із новачків —  Геральд, який стає серйозною загрозою для їхньої дружби.

Але все це дрібниці порівнянно з тим, що Ніці маряться нічні кошмари, які починають здійснюватися в реальності! Феліксу й Нету доведеться детально дослідити проблему, щоб допомогти своїй подрузі. Та чи вдасться їм урятувати Ніку та спільну дружбу?

Видавництво: АССА
К-ть сторінок: 480
Переклад: Ірина та Олена Шевченко
Серія: Фелікс, Нет і Ніка (№3), всього 15 частин
Оригінальна назва: Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów 

Останниця. Одна на світі

Кетрін Епплґейт

Биш звикла бути найменшою і наймолодшою, але вона завжди почувалася частиною чогось великого — частиною сім’ї, частиною зграї. Так було до того жахливого дня, коли Биш залишилася сама — і тепер вона остання зі свого виду, остання з дейрнів…. Останниця.

Для дейрнів зграя — це все: коріння і крона, серце і душа. Тому Биш вирішує перевірити, чи правдиві легенди про представників її виду, яким вдалося вижити. Вона вирушає у небезпечну подорож войовничим королівством Недарра. Дорогою хоробра дейрна зустрічає достойного вобика Тоббла, багатолику дівчину Кхару, гордого кота-філівету Лови-Удачу та Ренцо — злодія, що має честь. Нові друзі стають справжньою сім’єю для Биш і разом відкривають жахливу таємницю, яка загрожує існуванню не тільки дейрнів, але й усіх істот їхнього світу.

Видавництво: Жорж
К-ть сторінок: 448
Серія: Останниця (№1), видано 2 частини
Оригінальна назва: Endling. The Last

Останниця. Перша серед усіх

Кетрін Епплґейт

Щоб дізнатися, чи справді вона остання зі свого виду, Биш вирушає у подорож засніженими горами Дрейландії. Вона сподівається, що стародавня легенда — не вигадки і таємна колонія дейрнів таки існує. Але як їх знайти, коли в країні назріває війна і на кожному кроці чатує небезпека. Не тільки дейрни, але й інші види можуть опинитися під загрозою знищення. Проте Биш і її друзі не втрачають надії. Відданий Тоббл, смілива та винахідлива Кхара, мудрий, але небезпечний Лови-Удачу та крадій із магічними здібностями Ренцо — усі вони несподівано для себе опиняються в епіцентрі повстання, яке здатне змінити їхній світ. Биш остання зі свого роду, та чи стане вона першою, хто поведе за собою бунтівників? 

Видавництво: Жорж
К-ть сторінок: 424
Серія: Останниця (№2), видано 2 частини
Оригінальна назва: Endling. The First

Геміш і спинятелі світу

Денні Воллес

Геміш мешкає у непримітному та нудному місті Великої Британії. Він звичайний хлопець, який полюбляє батончики “Хрум” та боїться місцевих хуліганів. Але має одну таємницю: паузи, в яких може рухатися. Як вони з’являються та навіщо? Чи впливають на життя інших? Це йому й доведеться дізнатися. Але треба бути обережним, бо наближається щось жахливе.

Видавництво: Ранок
К-ть сторінок: 2019
Переклад: А. О. Юрченко
ЦА: середній шкільний вік
Жанри: гумор, пригоди
Серія: Геміш (№1), всього 6 частин
Оригінальна назва: Hamish and the Worldstoppers

Не всі шляхи ведуть до храму

Варвара Єналь

Перший фентезі-роман із серії «Легенди Суеми» відомої письменниці розповідає про юну дівчину-рабиню, якій долею судилося стати жрицею у храмі богині кохання Набари. Її купує дивний пан, від одного погляду на якого кров у жилах холоне. Але доти майбутня жриця кохання встигла поворожити в чаклунки, і кістки напророкували їй нечуваний фарт. Тільки ж у чому він, той фарт?

Для всіх, кому набридла буденність і хто любить неймовірні пригоди.

Видавництво: Брайт-букс
Піджанри: любовне фентезі
Серія: Легенди Суеми (№1), квадралогія
Оригінальна назва: Не все дороги ведут в храм

Хатина на курячих лапах

Софі Андерсон

Зовні Маринка — звичайна дванадцятирічна дівчинка, допитлива, кмітлива й доволі симпатична. Але в неї й досі немає друзів. Важко з кимось потоваришувати, якщо твій будинок має курячі лапи і зривається з одного місця на інше, коли йому заманеться. До того ж навколо нього завжди вештаються мертві, яких твоя бабуся (до речі, справжня Баба Яга!) випроваджує на той світ. Не дивно, що Маринка не в захваті від перспективи стати наступною Ягою і весь час піклуватися про мертвих. Її найзаповітніша мрія — бути серед живих!

Видавництво: Жорж
К-ть сторінок: 344
Оригінальна назва: The House With Chicken Legs

Перекладна наукова фантастика

Свій серед машин

Ієн Мак’юен

Велика Британія програла війну за Фолкленди. Марґарет Тетчер змагається за владу з Тоні Бенном. Сер Алан Тюринг, герой війни, досягає прориву в конструюванні штучного інтелекту. Це — 1980-ті, але трохи не такі, до яких ми звикли.

Чарлі, раптово розбагатілий нероба, кохає Міранду, розумну студентку, яка приховує свої секрети. Маючи зайві гроші, Чарлі купує Адама — першу модель штучної людини. Разом із Мірандою вони конструюють його особистість, і нова людина, що постає, бездоганна майже в усьому — вродлива, сильна і розумна. Та коли між ними, майже неминуче, формується любовний трикутник, перед Чарлі та Мірандою постають непрості моральні дилеми, на які вони мусять знайти відповіді.

Видавництво: КМ-Букс
К-ть сторінок: 368
Переклад:  Маша Семашина
Піджанри: альтернативна історія
Оригінальна назва: Machines Like Me

Ну просто нереальна штука!

Генк Ґрін

Карли просто з’явилися.

Блукаючи Нью-Йорком о третій ночі, молода дизайнерка Ейпріл Мей натикається на гігантську статую. Захоплені її масштабом та детальною пропрацьованістю — ніби триметрового трансформера одягли в самурайський обладунок — Ейпріл та її друг Енді знімають про неї відео. Енді викладає його на Ютуб, і ще до ранку воно набирає мільйони переглядів. Поширюються новини, що Карли з’явилися у десятках міст по всьому світу — від Пекіна до Буенос-Айреса — а Ейпріл, як перша їх документаторка, опиняється в потужному коловороті світових медіа.

Ейпріл вхопилася за можливість залишити свій слід в історії, але тепер їй доведеться розібратися з впливом своєї новоспеченої слави на власні особисті стосунки, безпеку та ідентичність. А людство чекає від Ейпріл відповіді не лише на питання, що таке ці Карли, але й чого вони від нас хочуть.

Видавництво: КМ-Букс
ЦА: янг-едалт
Серія: Ну просто нереальна штука (№1), диологія
Оригінальна назва: An Absolutely Remarkable Thing

Видавництво: КМ-Букс
К-ть сторінок: 576
Піджанри: кіберпанк
Серія: Такеші Ковач (№2), трилогія
Оригінальна назва: Broken Angels

Зламані янголи

Ричард К. Морґан

Знову вітаємо в безсоромному і жорстокому новому світі двадцять п’ятого століття! Завдяки технічному диву, що робить можливим збереження свідомості людини і завантаження її щоразу в інше тіло, глобальна політика поширюється далеко за межі Землі, а смерть стала лише перервою в дії.

Цинічний, імпульсивний Такеші Ковач, колишній посланець ООН і нинішній приватний детектив, знову змінив професію й тіло. Із детективів він перейшов до лав бійців, найманих воїнів, і допомагає уряду далекої планети придушити криваву революцію.

Та коли доводиться обирати, на чий бік стати в конфлікті, Ковач насправді завжди лишається на власному боці. Тому коли пілот-утікач і безпринципний посадовець корпорації пропонують йому зіграти прибуткову роль у небезпечному полюванні на скарби, він воліє здійснити це самотужки, в компанії воскреслих “солдатів удачі”. Між ними і стародавнім іншопланетним космічним кораблем, яким вони збираються заволодіти, стоїть мертве місто, просякнуте смертоносним випромінюванням, випущені на волю нанотехнології, які вміють убивати в мільйон способів, і всі можливі сюрпризи від надзвичайно розвиненої раси марсіян. Але Такеші, озброєний своїм генетично посиленим чуттям і двома вірними “Калашниковими”, готовий поборотися з чим завгодно – і до біса всіх, хто залишиться позаду.

Перекладна фантастика в інших жанрах

Піднесення

Стівен Кінг

Мене звуть Скотт Кері. І останнім часом я почав худнути. Ви подумаєте: «Ну й що тут такого незвичайного?» Річ у тому, що з кожним днем я легшаю і легшаю, але не змінююся зовні. Одного дня я можу просто відірватися від землі і… Розумієте? Мій лікар каже: будемо спостерігати за ситуацією. Я не знаю, що це — хвороба чи якась аномалія. У цьому містечку завжди відбувалися дивні речі. І тепер вони відбуваються зі мною… 

Видавництво: КСД
К-ть сторінок: 160
Переклад: В. Куч
Піджанри: горор
Додатково: збірка оповідань
Оригінальна назва: Elevation

Викрадач тіл та інші загадкові історії

Роберт Луїс Стівенсон, Луїза Мей Олкотт

До уваги книголюбів — містичні історії класика пригодницького жанру Р. Стівенсона та його колеги по перу Л. Олкотт.

Багато таємниць приховують герої оповідань, а ще більше несподіваних поворотів підкидає їм доля, намагаючись викрити приховане, бо ж добре відомо: усе таємне рано чи пізно стає явним.

І все-таки, незважаючи на примхливу, а почасти й жорстоку фортуну, персонажі намагаються зберегти чесність, шляхетність та порядність, залишаючись людьми у найприкріших ситуаціях.

Чи це їм вдається — судити тобі, допитливий читачу. Будь до них поблажливим, адже життя таке парадоксальне…

До видання увійшли: “Викрадач тіл”, “Маркгейм”, “Загублені в піраміді, або Прокляття мумії”, “Загадковий ключ і те, що він відкрив”

Видавництво: Навчальна книга – Богдан
К-ть сторінок: 136
Жанри: пригоди, містика
Переклад: А. Нікіфорова-Вакалюк

Дотична нон-фікшн література

Знаки карпатської магії: Таємниця старого мольфара

Громовиця Бердник

Карпатської магії не існує.

Саме такий вирок підписали їй мастодонти від науки, оголосивши мольфарів — карпатських чарівників, шаманів та знахарів — шарлатанами, а їхню практику, обряди та ритуали — пережитком. І хоча сьогодні мольфарам не потрібно ховатися від влади, як за радянських часів, для офіційної науки їх ніби й не існує.

Попри такі негативні висновки, як доводить у своєму розслідуванні Громовиця Бердник, мольфарство є не просто своєрідним етнографічним забобоном, а частиною світової шаманської культури, у чому доскіпливий читач має змогу пересвідчитися особисто, уважно перечитавши цю книжку.

Видавництво: Terra Incognita
Художник: Анастасія Стефурак

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *