Репортажі

Аль Мор: Слідуй за крадієм

5 серпня у київському клубі “Бінго” відбувся фентезійний фестиваль “Аль Мор”. Побував на ньому і “Світ Фентезі” із лекцією про особливості національного фентезі.

“Аль Мор”, хоч і відбувався вперше, але мав у планах для відвідувачів цікаві заходи, які на подібних фестивалях в Україні рідко побачиш. Перш за все, це квест мандрівника — виконати всі завдання та зібрати 5 карток. На вході гостям видавали програмку з картою, і в цих локаціях потрібно було діяти, а саме в таких: центральна площа, кузня, ігрова таверна, торговий шлях. Мандрівнику пропонувалося впіймати злодія, який виправдовувався, як міг, що то не він, обіграти таємничого чоловіка в червоному каптурі в кості, поборотися на мечах із воїном та сплести шкіряний браслет у майстрині. У фіналі відвідувача почесно проводжали на площу (сцену) та вручали грамоту і фірмовий медальйон зі знаком фестивалю, а потім запрошували на фотосесію.

Фото з Фейсбуку

Впродовж дня діяли різноманітні майстер-класи: можна було сплести браслет, навчитися розписувати скло чи писати фентезійні історії та виліпити з полімерної глини троянду.

Разом із Любов Базь

Окрім цього, на гостей чекав ряд лекцій: про світи “Відьмака” від Любов Базь, про одного із батьків фентезі Вільяма Морріса від Галі Глодзь та дві лекції від “Світу Фентезі”, одну з яких, на жаль, довелося відмінити. Оповідача можна було слухати прямо з ігротеки чи майстерні, якщо ви не бажали відриватися від ручної справи.

У косплейній частині найкращою “принцесою в обладунку” стала досвідчена косплеєрка Оксана Шерстюк (Moon-ka). У неї був по-справжньому майстерно зроблений костюм та гідний виступ.

На торговому шляху в торговців можна було придбати різноманітні товари: наручі й шкіряні чоботи, кольорові лінзи, натуральну косметику та настольні ігри. Окремо варто згадати стіл розпису хною та тематичні вироби до нового роману Любов Базь “Vivat, Academia!

На другому поверсі була відкрита ігротека, де можна було перепробувати різноманітні настільні ігри — для затятих ігроманів справжній рай.

Наші невеличкі здобутки: виліплена троянда, плакат Аль Мору та сувеніри до книги Любов Базь

Попри все на фестивалі було дуже мало людей, від чого приміщенням часом котилося примарне перекотиполе. Сам клуб не дуже навіював настрій фентезійної атмосфери і через спекотну погоду вельми прогрівся: на майстер-класі з ліпки глина буквально не віддиралася від пальців. Щодо квестів, нам би хотілося висловити побажання зробити і груповий, а не одиночний, адже на такі заходи частіше ходять компаніями.

Та що ж, перша спроба має право на поразки. Сподіваємося, що наступного разу мандрівників, які знайдуть свій шлях до “Аль Мору”, буде  набагато більше.

Оксана ПРОНЬКО

Avatar photo

Оксана Пронько

Вона ж Росава. Адміністраторка, оглядачка.

2 коментарі до “Аль Мор: Слідуй за крадієм

  • Попри все на фестивалі було дуже мало людей, від чого приміщенням часом котилося примарне перекотиполе.

    відлуння приміщенням котилося (((

    Відповісти
    • Це, напевно, тому що фестиваль відбувався вперше. Якщо продовжать й надалі, і будуть краще рекламувати, тоді можливо все зміниться на краще.

      Відповісти

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *