Поради авторамПублікації

NaNoWriMo: Книжки, які варто

NaNoWriMo: Книжки, які варто

1 листопада вкотре розпочнеться шалений місяць NaNoWriMo — листопадовий марафон з написання роману. За 30 днів учасник має написати 50 000 слів, щоб здобути перемогу і випрацювати навичку щоденного писання. А писати доведеться по 1, 667 слів щонайменше! Звісно, у вас вийде лише перша чернетка твору. І щоб вона виглядала краще перед редагуванням, ми підготували добірку книжок, які стануть вам у нагоді.

Сергій Гаврилов “Всі крапки над “І”сторією: Сторітелінг для сценаристів, письменників та блогерів”

Видавництво “Pabulum”

Доволі потужна річ, яка пояснить вам механізми розвитку історії і допоможе заздалегідь намітити план робіт. Рекомендуємо прочитати до початку NaNoWriMo.

Автор розповідає про те, як будується правильна розповідь, яка утримуватиме увагу читача і працюватиме на ідею і розкриття персонажів. У доступній формі він викладає матеріал про те, що таке тема та ідея, що таке конфлікт і для чого він героєві, чим відрізняється фабула та сюжет і які є схеми їхньої побудови.

У кінці кожної теми є низка завдань-запитань, які допоможуть вам зрозуміти вашу історію, розставити проміжні точки та визначити необхідні складові сюжету і головного героя. Якщо ви пишете без детального плану, то завдяки виконанням цих вправ ви не зупинитеся на другому тижні через втрату орієнтирів.

“Пиши сильно”

Видавництво “Pabulum”

Найкраще цей воркбук підходить для занять з креативного письма, а не марафону, але коротка й чітка теоретична складова надасть вам гідний концентрат корисної інформації. Теми, які в ній означені, збігаються з темами у попередній книзі, проте спрямовані більше на написання прозового тексту як такого. Деякі вправи і техніки ви зможете використати цілеспрямовано для NaNoWriMo, наприклад, складання анкети героїв.

Дивіться також майстер-клас від Володимира Арєнєва “Як створювати персонажа”

Енн Ламотт “Пташка за пташкою. Порадник з письменства та життя загалом”

Видавництво “Апріорі”

Ця книжка не відкриє вам надзвичайних таємниць письменства, але стане джерелом натхнення, коли у вас опустяться руки від споглядання порожньої сторінки, та нагадає, навіщо ви пишете. Пиши поступово, просувайся далі, “пташка за пташкою” — і зрештою дійдеш до кінця. Це справді гармонійне поєднання мотиваційної літератури зі щирими й теплими історіями та практичних порад із власне письменства.

show-dont-tell-book

Janice Hardy “Understanding Show, Don't Tell: And Really Getting It”

У перекладі “Як зрозуміти принцип “Показуй, а не розказуй” і справді його затямити”. Багато письменницьких порад чи фідбеків до конкурсних оповідань містять слова “показуйте, а не розказуйте”. В народі цей огріх ще називають “скажіть, професоре”. Але як саме це зробити?

Книжка повністю присвячена цій темі. Від реальних прикладів до слів-маркерів, яких слід уникати. Також авторка дискутує, в яких випадках доцільніше показувати, а в яких — розказувати. Прочитайте книжку по діагоналі перед NaNoWriMo і ґрунтовно — перед редагуванням готової чернетки.

А які книжки додали б до цього списку ви?

Оксана ПРОНЬКО

Сподобалася стаття? Перекажи гривню ельфам на шоколадку.

Приват Банк: 5168 7554 3873 6817

Avatar photo

Оксана Пронько

Вона ж Росава. Адміністраторка, оглядачка.

3 коментарі до “NaNoWriMo: Книжки, які варто

 • >А які книжки додали б до цього списку ви?

  Ну все XD

  ● No Plot? No Problem! by Chris Baty – якщо ви зовсім початківець і вам потрібна доза мотивації.

  ● Plot & Structure by James Scott Bell або іншу книжку від нього, залежно від того, що вам дається найважче. У нього плюс-мінус поради перетинаються, тому достатньо прочитати одну, сфокусовану на потрібній вам штуці.

  ● Save the Cat by Blake Snyder – якщо ви вже зрозуміли, що щоб застосовувати якісь поради на практиці вони, як не дивно, повинні бути подані просто і з прикладами. Допоможе зрозуміти нарешті трьохактну структуру!

  ● Будь-що про подорож героя (hero’s journey), напр. “Путешествие писателя. Мифологические структуры в литературе и кино” Воглера.

  А ще є купа крутих англомовних подкастів! Останнім часом слухаю https://mythcreants.com/blog/category/podcast/ І ще трохи є тут: https://wp.me/p46khy-kw

  І ось ці відео про Plot Embryo героя: https://youtu.be/_pZ3ZZd1mms і антагоніста: https://youtu.be/ZycNLQsr-Mo

  Відповісти
 • Можна додати до цього списку такі книжки:

  – Стівен Кінг «Про письменство. Мемуари про ремесло». Кроль жахів розповідає про своє життя та дає поради письменникам-початківцям → https://milushkin.com/king-pro-pysjmenstvo/

  – Хілларі Реттиг «Писати професійно. Як побороти прокрастинацію, перфекціонізм і творчі кризи». Поради, як стати продуктивним письменником → https://milushkin.com/pisati-profesiyno/

  Відповісти

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *