Загін Самогубців: боротьба триває
У середу 3 серпня відбулася європейська прем’єра стрічки «Загін самогубців», третього фільму в скарбничці DC comics. Прем’єра дуже очікувана, з шаленими трейлерами, рок-саундтреками й агресивною піар-кампанією. Акторський склад інтригував Віллом Смітом та Джаредом Летто, Марго Роббі й Карою Делевінь. Однак, щось пішло не так, і на подив розігрітих фанів критики ставлять фільму 6 із 10. Чи праві зарубіжні кіношники? І так, і ні.
Попри сумбурність і нелогічність сюжету, ви не пожалкуєте, що сходите в кіно. Акторський склад виклався на повну, голівудські спецефекти на висоті, сплетення епіки й іронічного гумору залишить в пам’яті найяскравіші епізоди. Музика — маст хев будь-якої рок-радіостанції. А от за що цю стрічку можна безкінечно ганити, то це сценарій. Для авторів сюжету «Загону самогубців» заготовлений окремий казан у пеклі. Можливо, режисеру Девіду Ейеру просто встановили ліміт часу і він, ридаючи, різав змонтовану стрічку, та, навряд. В гонитві за епічністю і гік-посиланнями, спецефектами й непотрібними камео (на кшталт Флеша на три секунди), розробники фільму забули про головних героїв. Чого тільки вартий початок стрічки: давайте спершу зберемо загін, створимо для них проблему, а потім з безвиході ще раз зберемо загін. Мотивація прослідковується дуже слабо. Протягом перегляду у вас виникне безліч запитань, а чому герой не вчинив інакше, звідки ця дівчина, що це за кореєць у складі спецзагону, якщо про нього навіть у досьє на початку фільму не згадували і т.д. і т.п.
Щодо трейлеру «Загону самогубців» — то це великий плюс стрічки. По-перше, яскравий і динамічний, по-друге, головну інтригу не розкриває. Саме так, якщо ви глянули абсолютно всі уривки з грядущого фільму, не хвилюйтеся, це не буде як із «Бетменом проти Супермена», «Льодовиковим періодом 4» або безліччю інших нових фільмів. В цьому трейлері так майстерно замаскували антагоніста, що ви навіть спершу розгубитеся. Культура «хеппі-ендів» ще не відійшла в минуле, але певна інтрига зберігатиметься протягом всього фільму.
Попри фантастичний фон, це цілком класичний бойовик. ФБР, військові літаки й багатий арсенал зброї — картину божевілля доповнили залізом. Щодо самих психопатів, то їх відверто мало. У фільм напхали стільки всього, що часу на розкриття ключових героїв майже не лишилося. Це саме той момент, коли стрічці катастрофічно не вистачає задуманих пауз та панорам із заходом сонця. Картинка так швидко змінюється, що ти не встигаєш зорієнтуватися, скільки ж часу минуло між сусідніми епізодами.
Чию історію ми дізнаємося більш-менш — то це Дедшота, в якого є донька-школярка, і Джокера з Харлі Квін. Розкриття останньої дуже символічне після нещодавньої анімаційної екранізації «Вбивчого жарту» — коміксу Алана Мура, де розповідається про становлення Джокера й за яких обставин Бетґьорл стала інвалідом. До «переродження» доктор Харлін Квінзель захоплювалася гімнастикою й за освітою була психіатром. Відразу після захисту диплома її відправили на практику в психлікарню Аркхему, де вона й закохалася у свого пацієнта Джокера. Згодом, після бунту і втечі він запропонував їй приєднатися до нього, й дівчина погодилася. Як і Джокер, Харлі стрибнула в казан із хімікатами, після чого її шкіра побіліла, а кінчики волосся перефарбувалися в кислотні рожевий та синій.
Цей епізод у фільмі зроблений надзвичайно вдало. Всі сцени з Джокером пішли на ура, але їх було замало, аби сформувати думку про Джареда Летто в ролі славнозвісного психопата. Це не Джокер-інтелектуал, і не Джокер-маніяк, а божевільний і шалений Король міста, закоханий та готовий повбивати всіх.
Якщо у фільмі «Після нашої ери» Вілл Сміт вас розчарував, то «Загін Самогубців» поверне початок двохтисячних. Це надзвичайно цікавий та яскравий персонаж, у критичний момент він бере ініціативу на себе, свариться з керівництвом, кидається на амбразуру, і пускає скупу чоловічу сльозу, коли бачить листи від доньки. Нам нічого не відомо про його колишню дружину й що змусило талановитого стрілка стати найманим вбивцею — у фільмі він просто лідер і влучна зброя, хочете більше — читайте комікси. Аналогічна історія з Ель Діабло (Чато Сантана) — мексиканський повелитель вогню, який відрікся від дару після загибелі родини. Хоча й нам дали його передісторію та яскраві пожежі, але переломний момент, коли він знову застосував вогонь, важко назвати дуже переконливим. Щодо решти персонажів – про Крока й Катану ми знаємо рівно стільки, скільки показали в трейлері. Капітан Бумеранг задає тон гумору і може здивувати, він харизматичний грабіжник, який і прихопити найцінніше встигне, й дьору дасть вчасно. Це одна з кращих ролей Джая Кортні, що може відкрити йому шлях до «великих» фільмів.
Щодо Чаклунки у виконанні моделі Кари Делевінь. Англійка зіграла чудово, це один із найзагадковіших персонажів стрічки. Звісно, важко прийняти, що у світі «Загону самогубців» співіснують цілком науково-фантастичний Флеш та абсолютно фентезійна Чаклунка, але це вже проблеми багатошарових комікс-всесвітів.
Що цьому фільму не вистачило? Часу (особливо на написання логічного сценарію). Наприкінці глядачам відверто сказали, що вся ця метушня була лише передісторією «Ліги Справедливості». Якщо в цьому фільмі Бетмен ловив та гамселив учасників «загону самогубців», то запрошувати членів «елітного загону» він приходитиме на чай у смокінгу. Час покаже, чи вдасться режисеру Заку Снайдеру вдало екранізувати «Лігу Справедливості», чи всі згадуватимуть «Загін Самогубців» Девіда Ейера. Без режисерської версії не розібратися, але — 7 із 10.
Приємного перегляду!
Вікторія Ваколюк
https://youtu.be/JR7vVxbMG4s
Написано добре, але, як на рецензію, забагато спойлерів. Особливо для тих, хто коміксів не читає і знає про всіх персонажів рівно стільки, скільки показано в трейлерах)
Сповіщення: Рафаель Карріон Аріас: між коміксом і графічним романом | Світ Фентезі